2017.08.21

Kelemen Attila beszámolója a versenyről:

Egy teljesen új verseny mindig egy kicsit óvatossá teszi a triatlonistát, jó lesz nekem ott, mi merre hol mikor és sok hasonló kérdés merül fel az ember fejében. De itt nem volt ok az aggodalomra. A helyszín Tata, úszás az Öreg-tóban, bringa egy teljesen lezárt útvonalon, futás a tó mellett, minden optimális egy remek középtávú triatlon versenyhez. Bár mindhárom táv egy picit hosszabbra sikeredett, a szervezők osztályzata csillagos ötös! Jó versenyközpont, útvonalak, frissítés, depó, kordonok, útbaigazító táblák, útvonal biztosítás, stb. Minden a helyén, ügyes főszervező, lelkes polgármester és nagyon-nagyon jó staff személyzet. Ezt fontos volt ide leírni, mert nem mindig van ez így a magyar triatlonban.

Akkor a versenyről. Elég erős mezőnyt sikerült idecsábítani, élen a magyar ironman bajnokkal és sok neves versenyzővel. Kezdésként 1900 méter úszás az Öreg-tó, kellemesnek mondható 25,2 fokos vizében a közel másfél száz indulónak. Meglepően jó helyen, 23-ként vetődtem partra a férfi mezőnyben, kimondottan jól esett az úszás, ami nekem a leggyengébb számom a három közül. A bringára pattanva már elég meleg volt, nagyon figyelni kellett a frissítésre, de ezt a frissítés nevű sportágat én nagyon jól művelem, nem kellett aggódnom. Kemény 90km bringa volt, igazi mosonmagyaróvári szélviszonyok között, fújt rendesen és folyamatosan erősödött, de nálunk ez teljesen normál. Nem is okozott gondot, hét helyet előre araszolva a 16. voltam a bringa végén. A félmaratoni futás a tóparton nagy élmény volt, sok turista, gyönyörű környék, a futóútvonal oda-vissza keresztülvezetett a váron, és ezt mind a négy körben megtettük. 28 fokos párás meleg eléggé amortizálta a mezőnyt, de a triatlon már csak ilyen. Tizenegyedik helyen értem célba, további öt helyet előre lépve a futás alatt, ami a kategória bronzérmet ért.

Úszás: 38:36, Depó1: 2:22, Kerékpár: 2:35:03, Depó2: 1:52, Futás: 1:41:40, Összesen: 4:59:32

Hihetetlenül jó verseny került fel a triatlon térképére, öröm volt itt versenyezni, várjuk a folytatást jövőre.