2018.07.24.

Az idei volt a 7. körfutóverseny Rábapatonán, amin Strucc Futóklubot Vincze Csabi képviselte:

A futók 3 táv közül választhattak: 2 km, 8 km és 16 km, de a szervezők gondoltak a legkisebbekre is a 400 méteres ovis futással. Családostól érkeztem a versenyre, így a 400 méteres ovis futásnál is érdekeltek voltunk, ezért már korán, 8 órakor a helyszínre érkeztünk. Már ekkor 20 fok körüli napos meleg idő volt. Mivel a 16 km-es táv rajtja csak 10 órakor kezdődött, így bőven maradt időm rákészülni a versenyre és valahogy bevonzani néhány felhőt, sajnos az utóbbi nem igazán sikerült. A rajtra már 25-30 fok lett a hőmérséklet, felhőnek nyomát sem lehetett látni, ennek nem igazán örültem, mert nagyon nem bírom az ilyen időjárási körülményeket.

16 km-en 2 kört  kellett megtennem a 8 km-es pályán, aminek az első része kb. 2,5 km földúton illetve a kavicsos töltésen zajlott. Az első körben szinte végig egyedül futottam, mert nagyon gyorsan szétszakadt a nem túl nagy létszámú, viszont nagyon erős mezőny. Az elől haladóktól nagyon leszakadtam de hátra sem nagyon kellett figyelnem, így nyugodtan futhattam az előre eltervezett tempómat (4:20 – 4:25 közti ezrek).  Az első 8 km-en csak a biztonságra koncentráltam, figyelve a pulzusra is, valamint a frissítésekre. A szervezőktől nagyon jó ötlet volt, hogy a körön belül 2 helyre is helyeztek ki frissítőpontot. Féltávnál a 7. helyen álltam kb. 1 perces hátrányban a közvetlen előttem lévő két futótól és kb. 400-500 méteres előnyben az utánam haladókkal szemben. A 2. kör megkezdése előtt gyorsan frissítettem és már haladtam is tovább. A második féltávra egy célom maradt: közelebb kerülni az előttem lévőkhöz, így 9. km-től növelni kezdtem a tempót, itt már nem néztem semmit csak futottam olyan gyorsan, amennyire csak tudtam. Számomra is kellemes meglepetés volt, hogy milyen jól bírom a melegben is a 4:10-4:15 perces ezreket. A hajrában még 2 pozíciót is sikerült javítanom, így végül 1:07:30-as idővel (egyéni csúcs körüli) az abszolút 5., kategória 2. helyre futottam be. A verseny után több bográcsos étel közül is lehetett választani, a választásom a babgulyásra esett, ami olyan volt mint az egész szervezés és hangulat: Kitűnő! Ide legközelebb is szívesen visszatérek (remélhetőleg sok Struccos futóval együtt) és csak gratulálni tudok a verseny szervezőinek a fantasztikus versenyükhöz.