2020.03.11.

Több versenyen is érdekeltek voltunk a hétvégén, Kelemen Ati a Pilisben járt.

Sajnos a Tajga Trailre nem tudtam elmenni a csapattársakkal, így ez lett az idei első verseny. A Pilisben még sosem futottam, nagyon szép környékkel ismerkedtem meg. A középső távon indultam, 25,8 km, 830m szintet tartalmazott. Szép napsütéses idő volt, de a pénteki monszun rendesen feláztatta a pályát, volt sár, meg sár, meg sár. De az új cipő, a Raidlight Dynamic nagyon jól tette a dolgát, öröm volt benne futni. Jó szervezés, bár a szalagozás nem volt igazán acélos. Van egy alapjátékszabály a terepfutásban, sose bízzál meg az előtted futóban, hogy jó felé megy. Követtem egy hármast, nem kellett volna, kb. 11 kilinél elfutottak rossz irányba, én meg utánuk, pedig futott a navigáció az órámon, csak nem figyeltem, dupla hiba. A hármas visszament 1 kilit, én meg kihasználva az óra lehetőségeit továbbmentem és visszanavigáltam magam a pályára, kb. 4-500m plusszal megúsztam a hülyeségemet. Utána már egyedül bolyongva teljes kontroll alatt tartottam a pályát. Nagyon komoly emelkedők voltak, igazi Pilis, pihenés nélkül érkeztem, nagyon jó edzőverseny volt, mert még komoly feladatok jönnek az idei évben. Sikerült az abszolút 11. helyen bejönni, a győztes Józsa Gabi rendesen leoktatta a mezőnyt, hogyan is kellene itt futni. Folyt. köv.