2020.03.15.

Tóth Attila beszámolója a múlt heti versenyről.

Balaton Szupermaraton - ahogy futó körökben nevezni szokták BSZM - 2020-ban meglehetősen korai időpontban március 5 és 8 között került megrendezésre. Balaton megkerülésére egyéni, páros és 3-4 fős csapatok formájában van lehetőségük az indulóknak. A táv 196 km. Ezt négy egymást követő nap kell teljesíteni. Az első nap Siófok -Fonyód  48.46 km, a második nap Fonyód Szigliget 52.9 km, a harmadik nap Badacsony -Balatonfüred 43.6 km, a negyedik nap Balatonfüred -Siófok 51.3 km távot kellett lefutni mindig az adott napnak megfelelő szintidőn belül. A versenyen egy kedves futótársnőmmel Biacsics Barbarával indultunk páros kategóriában. Már 2019-ben teljesítettük ezt a távot, így nem volt teljesen új számunkra. Bár így is akadt azért izgalmas pillanat utunk során, amire nem számítottunk. Az egyik ami izgalmassá tette a versenyt az az időjárás. Futottunk napsütésben, szakadó esőben, szélcsendben, viharos szélben, pólóban, kesztyűben. Ahogy a rajtnál Kocsis Árpád a BSI vezetője mondta most a négy évszakban fogunk futni. A rendezvényen közel 3000 fő vett részt. A csütörtöki rajtnál csak a mezőny egy része volt ott, mivel voltak akik csak a fél távot vagy csak egy öböl maratont futottak szombaton. A napi távok három szakaszra voltak felosztva. Barbi és én 1:2 arányban osztoztunk a távon minden nap. Én lovagiasan lefutottam két szakaszt Volt amikor én kezdtem két szakasszal egybe, volt úgy hogy az elejét és a végét. Annak ellenére, hogy az időjárás meglehetősen szeles volt sikerült mind a négy nap tartanom az 5.29 körüli tempót.  A verseny 20 óra 3 perc alatt sikerült teljesíteni. Ez 1 óra 11 perccel jobb, mint az egy évvel korábbi időnk. A 149 párosok között pedig 97-ik helyezettek lettünk. A befektetett munka éreztette hatását. Nem fáradtam el és nem volt sem izületi, sem pedig izom problémám. Nagyon örülünk az elért eredménynek. Szeretnénk még máskor is elindulni ezen a versenyen együtt. Ajánlom másoknak is próbálják ki egyszer. Megéri. Sokkal bensőségesebb, családiasabb, mint a nagy tömegeket megmozgató utcai futóversenyek. Egy jól szervezett, már kiforrott versenyről van szó. Az idei volt a 13. BSZM.