2015.06.03.

A szuperhétvége második felvonása. A Strucc Futóklub első hivatalos triatlon versenye  a Keszthely Triatlon volt. Remek triatlonos időben, nehéznek mondható pályán kiválóan szerepelt a csapat, egy sprint távú újonc mellett, nyolcan teljesítettük a féltávú versenyt, ami 1900m úszásból, 90km bringából és egy félmaratoni futásból állt. Nyolcból hat egyéni csúcs született, benne több kimagasló eredménnyel.

ke231   ke387

Elkezdtük az idei triatlonos idényt is. Ez volt a Strucc Futóklub első triatlon versenye, amióta hivatalosan triatlon klub is. Hát megadtuk a módját a triatlonos premiernek. Keszthelyre látogatott a csapat, ahol szombaton Soós Béla, új klubtagunk élete első triatlon versenyét teljesítette sprint távon, remek bemutatkozás volt. De a csapat nagy része a vasárnapi féltávra hangolt. Szombaton megszálltuk Horváth Leviék Badacsonyi nyaralóját, itt volt a főhadiszállásunk. Délután a Keszthelyi helyszínen ismerkedtünk a helyi viszonyokkal, depó, versenyközpont, mi merre van, hogyan is kell majd menni másnap a versenyen. Nem volt pontos helyszínrajz, elsőre kicsit kesze-kusza volt a kép. Majd vissza Badacsonyba, pakolás és közös vacsora, majd irány aludni.

Vasárnap reggel esőre ébredtünk, hideg nem volt, de a szemetelő esőnek azért annyira nem örültünk. Hétkor indulás Keszthelyre, az eső csak esett tovább, de a depózni csak kellett, bíztunk az időjósokban, hogy abba fogja hagyni. Nyolckor elállt az eső, de a reggeli megpróbáltatásoknak még nem volt vége. Horváth Levi bringáján elforgott a fogassor, ezzel nem lehetett menni egy métert sem, Kerékpárszerviz híján, egy ismert, nagyon segítőkész élversenyzőnk, Nagy Gergely pót, hátsó kerekével sikerült üzemképessé tenni a kerékpárt, ezúton is köszönet neki. Készülődtünk a rajtra, nagy volt a nyüzsgés a Balaton parton, csapatfotó a parton és már húztuk is fel a neoprént.

Pontban kilenckor megszólalt a duda a II. Keszthely Triatlonon és 220 versenyző vetette bele magát a Balatonba. Nagyon hosszan kellett belefutni a vízbe, ami nagyon rossz volt, 60-70 méter után lehetett csak úszni. Először egy nagyobb kört úsztunk, majd ki a félszigetre, és vissza a 18 fokos vízbe és egy kisebb belső kört úszva értünk partot, teljesítve az 1900 méteres úszótávot. Kellemes volt a víz, de a hosszú futás a depóig nem nagyon ízlett a kék szőnyegen. Ügyesen depóztunk, és következett a bringa. Kilencven kilométer teljes útzárral, ilyen Magyarországon eddig csak a budapesti versenyen volt. Két körös volt a bringapálya, ami végül 92km volt, összesen kb. 400m szintkülönbséggel, Az elején még vizes volt az aszfalt, de a második körre teljesen felszáradt, lehetett bátran hajtani, már amennyire bírtunk. Sajnos a versenybíróktól sikerült két ötperces büntetést is összeszednünk, ami miatt Palkovits Ati és Retek Zoli bosszankodhatott. Következett a második depó és a futás. A szervezők egy szép futópályát alakítottak ki, a parttól futás a kastélyig, majd vissza. Oda végig emelkedett az út, volt hogy meredeken, visszafelé végig lejtmenet volt. Ezt a több mint öt kilométeres kört kellett megtennünk négyszer, hogy meglegyen a félmaraton, bár párszáz méter hiányzott a pontos távhoz. A végére már kisütött a nap is, a jobbik arcát mutatta az időjárás.

A több apró hiányosság ellenére magyar viszonyok között jól szervezett verseny volt, nagyon jól éreztük magunkat. Kiváló volt a csapatszellem, mindenkinek tetszett az új Zoot csapatmezünk, ami ezen a versenyen debütált. Egymást múltuk felül a remek eredményekkel, a nyolcfős csapatból hatan egyéni csúcsot mentek, egy egyáltalán nem könnyű versenypályán. Eredmények: