2021.07.21.

Tóth Attila beszámolója:

Július 10-11-én tartották a Vivicitta Futófesztivált Budapesten. Ennek második napján 11-én vasárnap a félmaraton öten indultunk a Mosonmagyaróvári Strucc Futóklubból. A mezőny 8.00-kor rajtolt a Margit-szigetről (egyéni indulók, váltók). A futófesztivál eredetileg április 13-14-én lett volna, de a járványhelyzet miatt akkor még nem lehetett ilyen rendezvényt tartani. A rajtcsomagot a helyszínen a verseny előtt vettem át, ami nagyon gyorsan gördülékenyen történt annak ellenére, hogy minden versenyző személyi és oltási igazolványát ellenőrizték. Míg a tavaly őszi BSI versenyeken (WizzAir Félmaraton, Spar Maraton) kötelező volt a maszk viselése a rajtközpontban és a rajtzónában, addig itt már nem. A távolságtartásra figyeltek egy kicsit jobban a korábbi versenyekhez képest. Ez jó is volt, mert nem volt nagy lökdösődés a rajt után. A futás útvonala nagy körülbelül a megszokott volt. Nagyjából sík terepen a Duna két oldalán, a rakpartokon. Nagyobb emelkedő az Alagútban volt, amikor felfelé futottunk a várba. A levegő kb. 26-28 fok lehetett, éléggé párás meglehetősen fülledt volt. A rajt előtt a szpíker mondta, hogy most senki ne törekedjen csúcsot futni. Ez meg is látszott az eredményeken. Én 1 óra 47 perc alatt teljesítettem a távot. Egy kellemes, állapotfelmérő versenynek nagyon jó volt. Már hiányoztak az ilyen futórendezvények.