2021.09.19

Szeptember 12.-én rendezték meg idén a Cerbona Fehérvár Félmaraton futóversenyt, mely egyben a profiknak Országos Bajnokság volt. A futófesztiválon 7, 14 és 21 km-es távon lehetett indulni egyéniben, valamint 3x7km-es váltóban. Egy óvári baráti társaságból 9 fő indult a versenyen, melyben 4 struccos is jelen volt, teljesítve a 21km-t.
Az összes induló egyszerre rajtolt, így gyönyörű napsütésben egy nagyon látványos és hangulatos startban lehetett részünk. A távot három 7 km-es körben tudtuk le Fehérvár belvárosában, így  a látványra sem panaszkodhattunk. A 9 órai rajtot még kellemes időben lőtték el, de az utolsó körre ahogy emelkedett a hőmérséklet úgy fogytak az árnyékos méterek. Minden körben két 180 fokos visszafordítóval is meg kellett birkózni, így a a végére mindenki kellemesen elfáradva futott át a célvonalon. Miután kifújtuk magunkat, izgatottan böngésztük az eredménylistát, nem is hiába, hiszen két korcsoportos győzelemmel tettük emlékezetessé a Strucc Futóklub hétvégéjét. Eredmények: