superinfo

14_agnitiming_logo

2016.07.05.

Dr. Tóth Attila beszámolója:

Néhány évvel ezelőtt, amikor először olvastam a 4 évszak félmaratonmániáról a BSI honlapján rögtön elnyerte tetszésemet és úgy gondoltam én is szeretném lefutni a 4 félmaratont. Ennek a nyári versenyén az  E.ON Hortobágy Futófesztiválon vettem részt két fiammal június 25-én.Már évek óta dédelgettem a gondolatát, hogy kipróbálom a "pályát ". Többen riogattak tőle, hogy nagy a hőség, nagy a por, unalmas stb. Hát meleg az valóban volt. A délután 3 órai rajtnál 38 fokot mutatott a hőmérő. Mondták, hogy ez volt a második legmelegebb hortobágyi félmaraton. A meleg ellen a hűsítésre a 7 km-es pályán háromszor volt lehetőség. Itt a versenyzők nemcsak ittak, hanem bevizezték sapkájukat, ruhájukat, testüket. A napsütés ellen célszerű volt  minél magasabb faktorú naptejet, napszemüveg, használni. A pálya nyomvonala végig a Hortobágyi Nemzeti Park területén haladt. Az út kissé poros volt, de ez nem zavart a futásnál. Annyi kellemetlenséget jelentett, hogy ki kellett mosni a cipőt a verseny után.
Ilyen körülmények között 2 óra 9 percet sikerült futnom. Egy nagyon kellemes verseny volt, jó élménnyel tértünk haza egy kis kirándulás után. Mindenkinek tudom ajánlani , mert hangulata teljesen más, mint  a városi és országúti versenyeknek.