2016.10.10.

Magyarország legnagyobb sport rendezvényévé nőtte ki magát a Budapest Maraton, több mint 28000-n neveztek valamelyik távra. Sok éve a Strucc Futóklub is jelen van, idén 9 versenyzőnk indult a maratoni távon. Sokat javult a verseny vonalvezetése, csak két híd volt az útvonalon, az utóbbi tíz év legjobban futható pályája volt idén. Az időjárás is olyat tett, amit a Budapest Maraton idején nem szokott. Szinte ideálisak voltak a körülmények, 10°C a rajtnál, a célban sem volt több 14-nél, szép napos, gyenge széllel megfűszerezve, a maratonfutók nem igazán kívánhattak volna jobbat. A Strucc csapat különféle motivációkkal indult a versenyen, volt, akinek ez volt az év fő versenye, a hat nagyatádi célba érkező inkább szezonzáró bulifutásként kezelte a versenyt. A BSI rendezésben hozta az elvárt színvonalat, a jó körülményeknek köszönhetően remek eredmények születtek, röpködtek az egyéni csúcsok. Nagyon jól éreztük magunkat, ide mindig szívesen jövünk vissza. Eredmények: