2017.05.19.

A múlt hétvégén megkezdődött a triatlon szezon is a Strucc Futóklub számára nem is akárhogyan. Az orfűi olimpiai távú versenyen (1500m úszás, 40km kerékpár, 10km futás) Seiwerth Anna a nők mezőnyében az abszolút 3. helyen ért célba, kategóriájában a 2. lett. Anna gondolatai a versenyről:

Az év első triatlon versenyét ​2017. május 13-án​, ​szombaton rendezték meg Orfűn, ami egyben Quadratlon világbajnokság is volt​. ​ Reggel a regisztráció és depózás​ idején​ még picit szemerkélt az eső, de amikor rajthoz álltunk, addigra​ már nyoma sem volt. A​​z úszásnál két 750 m-es kört kellett megtenni a Pécsi-tóban. A víz kb. 17-18 fokos volt, szinte mindenki neoprénben úszott. Mivel nem volt túl ​sok versenyző, már az első bójánál már annyira szétszakad​t a mezőny​, hogy semmiféle tolakodás nem volt az 1500 m végéig. A depózás után a bringán az első kanyar​t követően​ kaptunk egy 183 m-es szintemelkedést, de utána öröm volt lefelé száguldani a pályán​. ​A bringapály​át én nem tartottam túl könnyű​nek​: 40 km-en kb. 430 m szintkülönbség​ volt, ​és amikor az ember versenyez, akkor máshogy él meg​ mindent​, mint egy edzésen. ​A táj viszont c​sodaszép, nem volt erős szél sem, és a bringázás ​végére kisüt​ött​ a nap is, úgyhogy ez mind kárpótolt ​minket ​a kemény pálya ​nehézségeiért. :)​ Ami a futást illeti, reggel a 2 x 5 km helyett 4 x 2,5 km-re változtatták a pályát, ​ami​ csak azért volt rossz csere, mert így 100 m szintet kellett megmásznunk a 10 km-​es távon. ​ Összességében egy nagyon jó hangulatú, családias verseny volt, ahová ​különösebb elvárások és célkitűzések nélkül indultam el, inkább egy motiváció-fröccsöt szerettem volna még a keszthelyi féltáv előtt begyűjteni. Nagy-nagy örömömre azonban mégis jobban​ sikerült, mint amire számítottam :)