superinfo

14_agnitiming_logo

2017.06.23.

Bögi Attila beszámolója:

2017.06.11-én rendezték meg ezt a futást a BSI rendezésében. A félmaratont futóknak és a félmaraton mániára törőknek ez az egyetlen nyári versenyük. A Városligetben van egy 7032 m-es pálya kijelölve, amelyen 3 kört kell teljesíteni elég sok fordítóval. A szurkolók és a kísérők szeretik ezt a pályát hiszen legalább 3x, de ha valaki ügyes ennél többször is láthatja futás közben az ismerősét. Idén a tavalyihoz képest előbbre hozták a rajtot, 10 óra helyett 8 órára. A felutazást tekintve ez hátrány, viszont két előnye is lett ennek. Előny hogy kicsit hűvösebb időben lehetett futni és szerencsére leválasztották az egyéni futókról a csapatokat, váltókat. Így nem fordult elő az a kellemetlen helyzet hogy minden körben, mire szétszakadt már a mezőny, újabb több száz friss futó lepi el újra a mezőnyt. Vasárnap korán reggel egyébként alig van forgalom, a negyed hatos indulás is elég hogy időben odaérjen az ember és találjon parkolót.

2300-an kezdtük el a szokásos zónabeosztásban a futást, kb. 23 fokos melegben. A napos részeken a betonon ez azért jóval többnek érződött. A pálya kijelölése, és a frissítés a BSI-re jellemző szervezéssel tökéletes volt. Még frissítő kaput is állítottak, ahol spriccelő víz alatt lehetett átfutni, és ez kifejezetten jól esett. Két biciklis ápoló körözött a mezőnnyel, tehát a szervezők mindenre gondoltak. Három, szinte azonos tempójú kört futottam. Két frissítéssel megoldottam a folyadék hiányt, így jött ki az 1:51:38-as időeredményem. Ez a tavalyi 2:00:23 után jó, bár azt a bő 1 percet így utólag azért sajnálom. Még keresem hol aludtam be, de valószínű ezt a frissítések miatt szedtem össze. Iramfutók itt nincsenek, csak a saját pulzusmérőmre tudtam figyelni. Nyílván egy ilyen pályán nem lehet csúcsot futni de évszakos futásnak jó volt. A póló és a befutóérem amit adnak kifejezetten tetszetős. Sok volt a szurkoló, voltak zenészek, a műsorvezető pedig hozta a szokásos humoros formáját, akit a pálya szinte minden részén hallani lehetett. Szóval egy jó hangulatú futóverseny, amit minden hasonlóan amatőr futónak csak ajánlani tudok!