proba

superinfo

14_agnitiming_logo

2017.07.11.

Az elmúlt hétvégén két fontos triatlon versenyen is képviseltette magét a Strucc Futóklub.

Július 8-n szombaton már 33. alkalommal rendezték meg a Vasi Vasembert, Magyarország legrégebbi olimpiai távú triatlon versenyét. Az 1500 m úszást a Csónakázó-tóban kellett teljesíteni, a fiúk 11-kor, a lányok 11:30-kor rajtoltak, és neoprént nem használhattunk, mert már a bedepózáskor nagyon meleg volt. Az úszás után a környék falvain és dombjain keresztül tekertük le a 40 km-es bicikli távot, összesen kb. 240 m szintemelkedéssel. Sokáig forró szembeszél volt, de az utolsó 8-10 km-en szerencsére megfordult és könnyebb volt begurulni a városba, és egy gyors depózás után kezdhettük a futást a Csónakázó-tó körül.
Összesen 4x2,5 km-t tettünk meg a 33 fokban, minden körben kétszer volt frissítés - mindenki locsolta a fejét, ruháját, sapkáját, hiszen a legnagyobb melegben futottunk. Mind a négy Strucc remekül versenyzett, Seiwerth Anna fantasztikus produkciója kategória bronzérmet ért, Printz Ákos pedig élete első triatlon versenyét teljesítette. Strucc eredmények: