proba

superinfo

14_agnitiming_logo

2017.08.29.

Két Strucc versenyző képviselte a klubbot a Rövidtávú Triatlon OB-n Budapesten, Retek Zoli és Printz Ákos. Ákos beszámolója a versenyről:

Izgatottan vágtam neki életem 2. triatlon versenyének, melyet Budapest történelmi belvárosában illetve Lupa-tóban rendeztek. Hajnali indulás és a korai depózás megadta az alaphangulatot a versenyhez és mivel az adrenalin is pörgette az agyamat így kávéra sem volt szükségem, hogy koncentrált maradjak. Hősök terén tényleg színvonalas környezetben kellett a futócuccokat elhelyezni majd következhetett a Lupa strand ahol a több száz bringa közé kellett beilleszteni a sajátomat. A szervezők jól informálták a versenyzőket megfelelő volt az infrastruktúra is bár az illemhelyiségek száma lehet volna több is. A verseny során több kategóriában indították el a majdnem ezer főre "felhízott" mezőnyt, volt profi, fiatal, női versenyző és a legnépesebb a 35+ amatőr kategória, amiben én is indultam. Az úszás 9:30 kor kezdődött a 24 fokos Lupa-tóban. Az úszás a szokásos módon nagy adok-kapokkal indult, én mindvégig az edzői (Palkovits Attila) utasítást szem előtt tartva egyenletes tempót tartva próbáltam haladni. Úgy gondoltam hogyha Kokóval együtt jövök ki a partra, akkor az egy jó eredmény. Sajnos többet vártam magamtól, de ez még is csak a 2. versenyem. A depózás után a bringámra pattantam és nagy lendülettel kezdtem meg a 40 km-t a helyenként hátszeles pályán. A szervezőknek itt adnék egy csillagos 5-t, hiszen a pálya a festői Budapest legszebb részein vezetett. A bringás múltamból azt gondoltam, na, majd itt ki adok mindent magamból és egy remek időeredményt tudok felmutatni. Hát sajnos csak közepesre sikeredett. A harmadik etap, vagyis a futás a Hősök terén lévő depóból indult és 3 darab 3,3km körrel zárult. A futás során éreztem, hogy a hőség és az előző két versenyszám elég sokat ki vett belőlem így űridőt nem vártam magamtól és kb. az lett, amit éreztem is 5perc/km. A célba érkezés során keveredtek bennem az érzések, éreztem, hogy ez nem az, amit vártam magamtól, viszont ha mindent összeadok, 2. versenyre nem volt rossz tőlem. A Hősök terén felállított versenyzői zónában mindent igényt kielégítő színvonalas szolgáltatás fogadott és versenyző társammal, Retek Zolival ott beszéltük meg élményeinket a BudapestMan-nal kapcsolatban… Folytatás következik még nagyobb lendülettel. Eredmények:

Úszás 1500m: 34:26