superinfo

14_agnitiming_logo

2018.08.07.

Printz Ákos Bükfürdői pancsolása:

Idén 19.alkalommal került megrendezésre Bük-fürdőn a Halmay Úszó Kupa. A szervező a szombathelyi olimpiai baráti kör a hagyományokhoz híven, a 1904-es olimpiai győztes Halmay Zoltán győzelmének szentelve 50 yard-os úszóversenyt szervezett. A versenyen külön gyermek és felnőtt kategória volt, ahol a döntőbe kerüléshez a kicsit több mint 47 métert 3-4 szer kellett abszolválni. A résztvevők közül jelen volt a többszörös győztes szombathelyi gyorsúszó, illetve szép számmal képviselték magukat budapesti, szlovákiai úszók, amatőr sportolók illetve bátrabb strandolók. Gyermek kategóriában 3 fővel képviseltük a rokonságot és külön öröm volt számomra, hogy kisfiam is abszolválta élete első úszóversenyét. Mivel korábban már jártam ezen a versenyen tudtam, hogy itt a jó szerepléshez szó szerint gyorsnak kell lenni. Sikerült a selejtezőkön jó időt úsznom, így a döntőben várt rám az a feladat, hogy próbáljam megszorongatni a verseny 11-szeres győztesét. Végül a papírforma érvényesült és a győztes időtől elmaradva a 2.helyen sikerült célba érnem, biztató 28 mp-es időeredménnyel. Folytatás következik már a triatlon világában.