proba

superinfo

14_agnitiming_logo

2019.09.10.

Vasárnap rendezték a 33. Nemzetközi Wizz Air Budapest Félmaratont, ami egyben az országos félmaratoni bajnokság is. Rekord volt a nevezők, és a résztvevő országok száma is. Összesen 79 országból, több mint 10.000  nevezőt regisztráltak.

Természetesen a Strucc futóklub is képviseltette magát a rendezvényen, ami a Városligetben zajló felújítások miatt idén új helyszínre költözött, az ELTE Lágymányosi Campusa volt a versenyközpont. Az új helyszín jól vizsgázott, minden közel volt, csak a Városliget hangulata hiányzott egy kicsit.

A rajtidőpontot előre hozták a szervezők egy órával, 8 órára. Emiatt korábban kellett kelni, de cserébe a nagy meleget elkerültük, bár hideg azért így sem volt. Kellemes napos időben futottunk, szép eredmények születtek.