2018.11.05.

Ezen a szép őszi napon Kelemen Ati egy újabb terepfutó versenyen járt:

Újra a Vértes felé vettem az irányt, a legjobb terepfutó versenyszervező új versenyére, Mórra. A szokásos remek szervezés, jó versenyközpont, kiszolgálás, minden a megszokott magas színvonalon. Ennél csak az időjárás volt jobb, szép napsütés, 16-18 fok, száraz talajviszonyok, egy hónappal ezelőtt nem gondoltam volna, hogy november elején rövidgatya+trikós szerelésben is folyni fog rólam az izzadság. A leghosszabb L távon indultam, 29km, 865m szinttel. Tudtam, hogy hosszú és nehéz a pálya, nem is csalódtam. Két kili városból kivezető után irány az erdő, meg a hegyek és jött a fekete leves egy öt kilométeres futhatatlan ösvény, ebből kettő emelkedő, három a fennsíkon. Egyszemélyes szűk nyomsáv, előzni lehetetlen, turistaútként is nagyon nehezen és lassan járható, bedőlt fák sokasága, volt olyan, hogy a fa alatt csak négykézláb lehetett elmenni, sokszor nagyon veszélyes, csúszós részek a meredek hegyoldalon, hátha itt esik az eső, nem tudom mi lett volna, nem szerettem ezt a részt. Azután javult a helyzet, hét kilitől a túrázásból futásra váltottunk, onnantól kezdtem jól érezni magam a csodaszép, színes őszi erdőben. A táv második felében kimondottan jól ment a futás a sok szint ellenére is, mert a vízszintes az Mosonmagyaróváron maradt. 2:57:55 alatt értem célba ami 15. helyezést ért az L táv 150 fős mezőnyében. Folyt. köv.