2019.09.05.

Printz Ákos írása:

Elsőre őrült vállalkozásnak tűnt, hogy a 3 héttel ezelőtti Ironman verseny után bevállaljam a Tatán megrendezésre kerülő 70.3 (féltávú) Ironman versenyt. Őszintén leírhatom, hogy kicsit én is tartottam tőle, hogy ez így sok lesz. A verseny és annak szerevezése talán túlzás nélkül mondható, az egyik legjobb Magyarországon, így itt versenyezni szinte kötelező. Az OLD LAKE MAN verseny egy verseny hétvégét foglalt magában, hiszen szombaton rendezték meg a rövid távú triatlon magyar bajnokságot, melyen a Strucc Futóklubbot Szentesi Nándi képviselte, és ért el egy remek időt. Vasárnap már a hosszabb távot kedvelő elit és amatőr sportolok próbáltak szerencsét a 32 fokos nyári melegben. A viszonylag korai rajt ellenére, már az úszás megkezdésekor érezhető volt a meleg, és az Öreg-tó 26 fokos hőmérséklete sem fog nyújtani sok felfrissülést. A 90 km kerékpározást a szervezők Tata-Naszály közötti úton próbálták lebonyolítani és szakszerű frissítéssel támogatni. A futás megkezdésekor már a hőmérséklet is kezdte idézni az idei nyáron megszokott 30 fok feletti átlagot, így a 21 km teljesítése nem volt egyszerű. A festői Öreg-tó környékén a futó pálya hol az erdőben, hol közvetlenül a tó partján vezetett. A szervezők és kisérők hangos biztatása mellett talán a „szenvedést” is könnyebb volt elviselni. Itt köszönném meg a Strucc Futóklub tagjainak a szurkolást, kellet a végére. Összefoglalva egy remek kis verseny lett belőle, sok tapasztalatot gyűjtöttem, hogy hol lehet még fejlődni, hiszen ez a sport még tartogat számomra sok élményt, ebben biztos vagyok. Szabó Csabinak köszönöm a profi felkészítést…Folytatás következik…