proba

superinfo

14_agnitiming_logo

2019.10.17.

A versenyre internet böngészés közben véletlenül akadtam rá kb. 2 - 3 héttel a rendezvény előtt. Mivel Mosonszentmiklóson lakok (kb. 3 km Lébény), ott a helyem a rajtnál! Az edzéseim útvonala is általában Lébényt érinti, így a pályát is jól ismerem. A futók 2 táv közül választhattak: 5 km és 10 km, de ezek mellett 3 gyerekfutam (125, 250 és 750 méter) is rendelkezésre állt a legkisebbek számára is.  A gyerekfutamok 10:30-tól indultak, aminek a 250 méteres távján vettünk részt Csacsával, a nagyobbik fiammal.  Éppen már a 250 méteres futam rajtjának a visszaszámolása tartott, amikor mi is beestünk a rajtzónába minden regisztráció és rajtszám nélkül. (Ilyen ez amikor sokat kell utazni egy versenyre és nem időben indul el az ember :D ) A szervezők nagyon készségesek voltak és annak ellenére, hogy nem is regisztráltunk erre a futásra és rajtszáma sem volt Csacsának, a végén neki is összeállítottak egy befutócsomagot, ezért nagy köszönet nekik! A 250 méteres futam után volt még bőven időm (legalább is így gondoltam:D) átöltözni és felkészülni a 11 órai 10 km-es rajtra, ahol 2 kör várt rám az 5 km-es pályán. Talán kicsit túl könnyelműre is vettem az átöltözést és a startra készülést, mert egy kisebb sprint és kb. 180-as pulzussal érkeztem 10:59-kor a rajtvonalhoz.  A 75 fős 5 km-es valamint a 66 fős 10 km-es mezőny egyszerre indult el. A verseny stratégiám egyszerű: 4:00 perc körüli ezer méterek 10-szer:). Az indulás után rögtön kb. 20-an mentek mellettem, talán kicsit beragadtam gondoltam én, de kb. 200 méter után az órámra pillantottam, ami 3:29-es tempót mutatott, hoppá ez azért gyors lesz, gyorsan visszább is vettem 3:55 – 4:00-re. 1,5 - 2 km után már csak 3-an voltak előttem, de kaptam az infót: az előttem lévők 5 km-nél kiszállnak. 2,5 km-nél volt egy visszafordító, gyors fordulás valamint kis frissítő után folytattam is az utam vissza a versenyközpontba. Itt a családnak köszönhetően a saját italommal frissíthettem, ami sokat számított, de a szurkolásuk még ennél is többet:) Az első kör végén az elől haladó hármas kiállt előlem, így az élen találtam magam. Nagyon jól ment a futás, ebben a kedvező időjárásnak (13 fok, felhős) és Szabó Csaba (Ensport, Sopron) hatékony edzéstervezésének is óriási szerepe van. 7 km után néztem először hátra és ekkor vettem észre a közvetlen mögöttem haladó (korábbi Szigetközi félmaraton versenyről ismerős) Hegedüs Tamást. Az utolsó 3 km-t egymás mellett, közben beszélgetve futottuk (már amennyire tudtam beszélni 4 perces tempónál levegő kapkodás közben :D) Mindketten edzésnek szántuk a versenyt ezért megbeszéltük, hogy egyszerre érkezünk célba!:) Így is történt: egymás kezét a magasba emelve 38:23-as idővel szeltük át, a végül 9,6 km-es futam célvonalát.
Az eredményhirdetés kezdetéig ismét időmilliomos lettem, így nyugodtan átöltözhettem és beszélgethettem a többi versenyezővel is. Ezek után talán már nem is annyira meglepő módon 1 perccel az eredményhirdetés kezdete előtt érkeztem a helyszínre!:) Két első helyezettet hirdettek ki a 10 km-es távon, de ennél sokkal több nyertes volt ezen a napon: Mindenki, aki bármilyen formában részt vett ezen a remek hangulatú és jó szervezésű eseményen! Nekem ennek a versenynek fix helye lesz a versenynaptáromban. Csak ajánlani tudom mindenkinek!