2020.10.22.

Hegyi Gyuri beszámolója:

Október 18-án került megrendezésre Tatán az eredetileg május 23-ára kiírt 84. Tatai Tófutás és Decathlon Futófesztivál, melyet így a koronavírus miatt az őszi Csuló-Balu Emlékversennyel együtt tartottak meg. A versenyen 7, 14, 21 és 42 km-en lehetett indulni, de a kisebbeknek is lehetőséget biztosítottak rövidebb távokon. Klubunkat négyen képviseltük: Takács Laci és Palkovits Attila 21, Balassa Laci és én 14 km-en álltunk rajthoz. Szerencsére az elmúlt hét csapadékos időjárása hétvégére napossá változott és szinte ideálisnak mondható futóidő volt. A futópálya részben aszfaltos, részben kavicsos-földes úton haladt a tó körül (1 kör 7 km). 10 km-t többször is futottam az elmúlt évben, ahol versenyről versenyre döntöttem meg saját eredményeimet. Életem első 14 km-ét mindenképpen versenyen szerettem volna megfutni. A Vasi Vasemberen 10 km-en hozott 5:35-ös idő korábbi eredményeimhez képest jó formára engedett következtetni, ezért itt az 5:30-as km volt kitűzve. Elsősorban azonban célba akartam érni, ezért némileg óvatosan futottam. Végül 1:13:16-os nettó idővel értem célba, ami 5:14-es ezreket jelentett és a 8. helyhez volt elegendő a kategóriámban. Ugyanitt Balassa Laci hozta el az aranyat. Itt is szeretném megköszönni neki a verseny előtti felkészüléshez adott tanácsait. Palkovits Attila egy kategória második, Takács Laci pedig kategória első és abszolút 2. helyet szerzett. Jó hangulatú verseny volt, amit kicsit furcsának találtam az, hogy az eredményeket bruttó időben tették közzé és ez alapján hirdették ki a helyezéseket is. Szeretném megemlíteni lányomat, Noémit, aki 7 km-en immár sokadszor teljesített és dicséretet érdemel Takács Laci lánya is aki szintén részt vett a versenyen. A célban sós sütemény, banán, kenyérlángos, üdítő és meleg tea várta a megfáradt versenyzőket.