2015.09.06.

A hétvégén újra Ausztriában jártunk triatlonozni a Fertő tó partján, Podersdorfban. Felemás hétvége volt, kiváló eredmény mellett fekete leves is jutott nekünk.

Iron táv. Palkovits Attila képviselte a klubbot, remekül versenyzett számára ez év fő versenyén, 12 percet javítva az eddigi legjobbján, 10 órán belül ért célba a klasszikus távon. A kétkörös úszáson engedélyezett volt a neoprén használata a 20 fokos vizben. A bringapálya érdekessége a hat 30 kilis kör mellett, hogy sok helyen a szőlők között vezet az út, ami itt messze jobb minőségű mint az átlag magyar utak. A futás egy kicsit kanyargós, néha kicsit káoszos útvonal volt, itt 10,5km kört kellett négyszer abszolválni. Attila nagyon jól versenyzett a neki ideális időjárási körülmények között, reggel az uszásnál eső, 15 fok, majd elállt az eső és végig felhős hűvös időben, gyenge szél mellett tudta teljesíteni a távot.

Úszás Depó 1. Kerékpár Depó 2. Futás Összesen
    3800m   180km   42,2km
64. Palkovits Attila 0:59:32 1:43 5:04:51 2:05 3:48:04 9:56:17

Középtáv. Az igazi fekete leves itt jött, az egyik versenyzőnk a határon lévő migráns őrület miatt lekéste a rajtot, de ketten azért maradtunk, Kelemen Attila és Retek Zoltán. Papírforma alapján 1 kör úszás, 3 kör bringa és 2 kör futás lett volna a penzum, de itt olyat csináltak a szervezők, amivel még triatlon versenyen nem találkoztunk. Az első bringás kör elején beiktattak egy plusz 5 kilis rész, semmiféle versenykiirásban ilyen nem szerepelt, ezzel 95-re növelve a versenytávot, teljesen értelmetlen volt az egész. De a hülyeséget lehetett még fokozni, az eredménylista összidejéből egységesen levontak minden versenyzőtől 9 percet, a leggyorsabbtól és a leglassúbbtól egyaránt, valami kompenzációt alkalmazva. Ha már így alakult, miért nem hagyták a pályán elért eredményt a hosszabb távval, érthetetlen. Mi azért végig poroszkáltunk a távon az év utolsó triatlon versenyén. Hivatalosan idő ennél kilenc perccel jobb.

1900m   95km   21,1km
168. Kelemen Attila 0:37:59 4:35 2:48:14 4:12 1:36:23 5:11:23
260. Retek Zoltán 0:35:54 3:58 2:57:26 3:51 1:48:19 5:29:29

Olimpiai táv. A szombati versenyek után vasárnapra is maradt egy érdekeltségünk, Soós Béla élete első olimpiai távját teljesítette sikerrel.