2015.09.15.

Megkezdődött az őszi futószezon. Az elmúlt évekhez hasonlóan idén is nagy csapattal vettünk részt a jubileumi, 30. Wizz Air Budapest Félmaratonon. Minden eddigi nevezési, illetve részvételi rekord megdőlt Magyarország legnagyobb félmaratoni futóversenyén. Több, mint kilencezer célbaérkező örülhetett a befutóérmének, a remek időjárási körülmények között, a BSI-től megszokott, profi szinten megrendezett versenyen. A Struccok is kitettek magukért, öten futottak másfél órán belül, hatan életük legjobb eredményét érték el. Eredmények:

Takács Laci élménybeszámolója:

Minden évben kiemelten készülök erre a versenyre, így volt ez idén is. Éreztem, hogy jó formában vagyok és nagyon bíztam az egyéni csúcsban. Tartottam kicsit a napos időtől, de emiatt végül nem kellett aggódni és a szél sem volt túl erős.
3:55-ös kilométereket terveztem, amit egyenletesen vittem 10 km-ig. Könnyen ment, így utána kicsit erősebbre vettem a tempót, de ez sem okozott gondot. Bolyok nem voltak előttem akivel tudtam volna menni, viszont folyamatosan értem utol futókat, így aztán mégsem kellett egyedül mennem. Ezen a távon nem szoktam frissíteni, de most kipróbáltam milyen egy-egy korty vizet inni. (Azt hiszem bevált.) Élveztem ahogy fogynak a kilométerek és még mindig nem fáradok. A felüljáró előtti szurkolótábor, Monspart Saci a szokásos helyen, ez újabb lendületet adott a dombtetőig, onnan pedig csak három kilométer a célig. Tovább fokoztam a tempót, mert még mindig jólesett. Tudtam, hogy ebből nagy idő lesz, már nem az 1:22-ért futottam. A végére azért éppen elfáradtam, és bizony vártam azt a "Már csak 100 m a célig" táblát, amit a melegítésnél is kiszúrtam. Kiadtam magamból amire ott képes voltam, ezzel 1:47 perccel megjavítva a júniusi legjobb időmet.