2016.06.06.

Június 4-5-n rendezték meg a Keszthely Triatlon versenyt, szombaton sprint távon (750m úszás, 20km kerékpár, 5km futás), vasárnap középtávon (1900m úszás, 90km kerékpár, 21,1km futás), ami egyben országos bajnokság is volt. A szombati napon ketten képviselték az Strucc színeket, sikeresen teljesítették a távot, de nem túl acélos idővel.

Vasárnap már kicsit hosszabb volt a táv, meg sokkal népesebb a mezőny, 577 nevezőt regisztráltak a szervezők, ennyien még soha sem indultak középtávú OB-n. Félt tízkor több, mint 500 versenyző vetette bele magát a 21,5 fokos Balatonba. Neoprén használata engedélyezett volt, a sok versenyző miatt forrt a víz, volt pofozkodás a vízben bőven. A depó nagyon hosszú volt, sokat kellett futni a kerékpárért. Kerékpár 90 kilométere 470m szintet tartalmazott. Szépen sütött a nap még ekkor, bizakodtunk, hogy az ígért eső csak a bringa végére fog megérkezni. Ezen a távon tilos a bolyozás, de ekkora mezőnyben nem egyszerű ezt a szabályt mindig betartani, mert sokan voltunk a pályán. A futásra már jött egy kisebb eső, amúgy is meleg párás időben tovább növelve a páratartalmat, még nehezebbé téve az időjárási körülményeket. Majd mikor a mezőny több mint fele még kint volt a futó pályán, jött egy elképesztő méretű felhőszakadás, hömpölygött az utcákon a víz. De a triatlonosok ezt is kibírták és bőrig ázva, de örömmel haladtak át a célvonalon. A csapatunk remekül szerepelt, több egyéni csúcs is született, egy rendkívül jól szervezett versenyen. Eredmények: