proba

superinfo

14_agnitiming_logo

2016.07.25.

Az elmúlt évekhez hasonlóan, idén is népes Strucc csapat vágott neki a Győr-Lipót futóversenynek. Az időjárás kicsit kegyesebb volt a versenyzőkhöz, elmarad az igazi győrlipótos rekkenő hőség, július végén egy relatíve jól futható időjárási körülmények voltak. A Strucc élharcosa megint Takács Laci volt, aki az abszolút 4. helyen ért célba a 202 egyéni versenyző közül a 26,4 kilométeres távon. Nagyon értékes helyezést értek el a Domonkos tesók és Kelemen Pisti is, mind két órán belül. Gratulálunk minden résztvevőnek.

Takács Laci beszámolója:

A Strucc Futóklubból idén is szép számmal vettünk részt ezen a nehéz versenyen. Úgy indultam neki a távnak, hogy szeretném végre úgy lefutni, hogy vicsor helyett a vigyor üljön ki arcomra célba érkezéskor. A korábbi években a frissítés hiánya, a meleg és az erős tempó kombinációja mindig megtette hatását, hogy idő előtt kidőljek.

Ez alkalommal a rajt előtti pillanatig esett az eső. A nagy hőség elmaradt, most a magas páratartalommal kellett sokaknak megküzdeni. Nekem nem jelentett gondot egészen addig, amíg a nap kb. féltávnál tartósan ki nem sütött.

A tervezetthez képest erősebben kezdtem, de az első tíz kilométer után éreztem, hogy menni fog. Addigra már kialakult a 4 perces átlag és gondoltam, ezzel kellene végigmenni. A frissítő pontok elég sűrűn voltak, csak a mezőny volt ritka olyannyira, hogy a 13. km-től a célig egyedül futottam. 21km-nél (24:08) még stabilan ment a kitűzött tempó, utána is csak minimális volt a lassulás Lipótig. Addigra már keményen sütött a nap, de az utolsó szakaszra jellemző hőségtől ez még messze volt.

Sikerült célba érkeznem az eddigi legjobb, 1:46:04 időmmel úgy, hogy levezetni is maradt erőm. Csak ezután estem neki a sok finomságnak, amivel minden évben megjutalmazzák a befutókat.

A verseny szervezése igazán dicséretes, nekem pedig különösen szép élményt nyújtott az idei futam.