proba

superinfo

14_agnitiming_logo

2016.12.19.

Az Struccok számára az év utolsó terepfutó versenye volt a Bakonyi Karácsonyi Félmaraton. Helyszín Bakonybél, a Kőris hegy lábánál egy hegyi kis faluban. Mindhárman (Kelemen Attila 1:45:40, Palkovits Attila 1:51:08, Dr. Farkas Imre 2:03:35) a félmaratoni távon indultunk, sikerült a szervezőknek egy nagyon pontos kört kijelölni, mert a táv a GPS mérések szerint pontosan 21,1 km volt, megspékelve 430 m szintkülönbséggel. Igazi téli időjárás fogadott minket, a versenyen mínusz 1 fok körül hőmérséklet volt, az elmúlt napok időjárásának köszönhetően minden kőkeményre volt fagyva. Az erdészeti gépek egy-két helyen nagyon tönkretették az útvonalat, 40-50 cm mély keréknyomok sem voltak ritkák, minden egyes lépésre nagyon oda kellett figyelni, főleg a lejtős részeken, de a terepfutó versenyek ilyenek. Nagyon jól éreztük magunkat a téli Bakonyban, a célban finom vadragú leves várt minket. Újabb fontos verseny kilométerek kerültek abba a bizonyos alapozás nevű puttonyba.