2019.11.18.

Takács Laci tollából: ezen a versenyen egyedül indultam a Strucc Futóklubból, én is csak azért, mert meghívót kaptam a Wizzair félmaraton korosztályos eredményhirdetésére és ezzel együtt a futóversenyre is. A szezonvégeztével már kellően elfáradtam és a pihenőidőszak miatt nem számíthattam komolyabb futásra. Néhány alkalommal már rajthoz álltam ezen a versenyen, de ilyen ideális futóidőben még nem volt részem novemberben. 12-14 fok napsütéssel, amit már majdnem melegnek éreztem. A félmaraton rajtja előtt olyan klasszisok léptek az emelvényre, mint: Monspart Sarolta, Maráz Zsuzsi, Bogár János, Bódis Tamás. Így a fiatalok is megismerhették e fantasztikus teljesítményt nyújtott embereket.

Az inspiráció így számomra is ott volt, talán egy kicsit gyorsabban is kezdtem emiatt. Két körös volt a verseny, majdnem teljesen azonos útvonalon. A Balaton part mentén sokkal jobb minőségű lett a térkövezés, így a teljesen sík pálya kifejezetten jól futható lett. Az első kör egészen jól sikerült, a másodiknál azonban már jobban kijött a maraton utáni fáradtság és kicsit lassultam. Kiadva magamból a pillanatnyi maximumot, 1:21:10 –es idővel értem célba. De sokkal inkább az utána következő Wizzair félmaraton/ Spar maraton korosztályos eredményhirdetése tette a napot emlékezetessé. Az, hogy teljesen megtelt a Hotel Magistern különterme és hogy a díjakat az előbb említett sportolók adták át. Nekem Maráz Zsuzsi akasztotta nyakamba az érmet, – közben váltottunk néhány szót – majd egy kézfogás Bogár Janival. Aznap számomra ez többet jelentett mindennél. Ahogy nőttek az évek a korosztályoknál, annál nagyobb tapsot kaptak a dobogóra fiatalok módjára fellépő szeniorfutók. Azért 75 évesen 1:56-os félmaratont futni nem semmi! Kell ennél több motiváció?