superinfo

14_agnitiming_logo

2020.09.25.

Ambrusch Tomi kiváló úszónk beszámolója a nyári úszóversenyekről.

Az idei szezon nyíltvízi úszás tekintetében sem volt kiszámítható. Augusztusban azért volt lehetőség úszásra: 1-jén megrendezték a Balaton- átúszást Révfülöp és Balatonboglár között (5,2 km). A helyszínen jóval tovább tartott a nevezés a korábbi évekhez képest, emiatt csak 9 óra után tudtam nekivágni a távnak. Ekkor már elég meleg volt, enyhe nyugati szél és kisebb hullámok között sikerült teljesíteni a távot 1 óra 55 perc alatt, immáron 14. alkalommal. Másnap, augusztus 2-án a Pécsi-tó körbeúszáson vettem részt, idén először.  A Balaton átúszáshoz képest jóval kisebb volumenű rendezvény. A résztvevők száma valamivel 100 felett volt. Az előző napi úszást nem sikerült teljes egészében kipihenni de annál nagyobb lelkesedéssel vágtam neki a 4,2 km-es távnak, ami 1 óra 22 percet vett igénybe. Augusztus 15-n Balatonfenyvesen jártam a Balatoni Úszóiskola által szervezett kikötőúszáson. A 4,8 km-es távot a móló és a hajók között kijelölt 800 méteres pályán kellett leúszni. Az időjárás nem volt túl kegyes: szeles idő, nagy hullámok, de szerencsére a kikötőben ebből nem sokat érzékeltünk.

A nyár utolsó hétvégéjén, 29-én a Budapest Urban Games keretén belül Duna átúszásra volt lehetőség. A rajt helyszíne a Szabadság híd pesti hídfője volt, a cél pedig a Műegyetem rakpart. Regisztrálni a budai oldalon lehetett, onnan vittek át minket autóbuszokkal a Duna túloldalára. Egyesével indítottak, félperces időközönként. Az úszósáv itt is bójákkal volt kijelölve, a sodrást figyelembe véve durván 45°-os szögben a Műegyetem irányában. Ezáltal 450 méter hosszú volt az úszófolyosó.  Azokat az úszókat, akik a bójasor alá sodródtak, a vízimentők azonnal kimentették. A helyszínen elhangzott instrukciók alapján a folyásirányra merőlegesen kezdtem az úszást. Ez be is jött, a bruttó időm 5 perc 16 mp lett. A nagy sodrás miatt a résztvevők több, mint 10%-át kellett kimenteni az erős sodrás miatt. Augusztus 30-án az Öreg-tó partján álltam rajthoz a Tatai tóátúszáson. A délelőtti 3,8 km-es távon kerek 1 perccel csúsztam le a korcsoportomban a dobogóról, viszont délután az 1,7 km-es távon sikerült megcsípni a korosztályos 2. helyet, aminek nagyon örültem. Visszaemlékezve szép emlékként gondolok ezekre a versenyekre, mert sikerült elérnem a kitűzött célokat a sok bizonytalanság és a megszokottnál kevesebb edzés ellenére is.