2015.06.30.

Takács Laci klubelnök beszámolója Lengyelországból.

Június 26-án, este 9 órakor rajtolt a lengyelországi testvérvárosunk, Piotrkow Trybunalski első alkalommal megrendezett éjszakai félmaratonja (www.polmaratonpiotrkowski.pl), melyen a Mosonmagyaróvári delegáció meghívott tagjaként vehettem részt. Az első rendezés ellenére kiváló szervezésben volt részünk. A pálya kijelölést és az útvonal biztosítást nagyon jól megoldották, amire szükség is volt az estébe nyúló versenyen. A rajt előtt már felfokozott hangulatot csinált a műsorvezető, igaz minden lengyelül ment, így csak a visszaszámlálást értettem. Este 8-kor még egy zápor színesítette a programot, illetve emelte 100%-ra a páratartamot. Ez engem nem hátráltatott, de az éles fordulókban csúszóssá vált aszfalt és térkő óvatosságra intett.

Igyekeztem jól helyezkedni a rajtnál, mert a 450 körüli indulóhoz mérten elég keskeny volt az utca. A versenyen 6 kenyai futó is indult, velük együtt még néhány élvonalbeli sportoló már az elején elfutott a többiektől. Az élbolyt kövrtően szétszóródott körülöttem a mezőny. Néhány egyedül megtett kilométer után sikerült az előttem és mögöttem futókból egy 4 fős csoportnak összeállni, akikkel a táv nagy részét együtt tettük meg. Négy kört kellett teljesíteni a város utcáin, helyenként szűk kanyarral, de két komolyabb emelkedő is nehezítette a pályát. Az első körök után már nagyjából emlékeztem az útvonalra, így a sötétedés nem okozott gondot, a közvilágítással sem volt többnyire probléma. Szokatlan csak az volt, hogy a pályán nem jelölték a kilométereket. Ez volt számomra a leginkább zavaró, mert a tervezett iramot így csak érzésre lehetett belőni. Kicsit gyors volt az első 15 km, de tartani kellett a többiekkel a tempót, mert nem akartam egyedül futni. A nem túl nagy, de annál lelkesebb belvárosi közönség biztatása viszont sokat jelentett. Tudtam, hogy ebből jó időeredmény lesz, ha végig bírom. De az utolsó körben kicsit vissza kellett venni és így leszakadtam az akkor már 3 fős bolytól. Az emelkedők után már lejtett a pálya a cél felé, amit sikerült is kihasználni. Eddigi legjobb, 1:22:46 idővel értem célba, mely korosztályomban a 2., ill. az abszolút 17. helyhez volt elegendő.