proba

superinfo

14_agnitiming_logo

2021.06.14.

Újra verseny, végre! Hiányoztak már ezek az érzések. Nem apróztuk el, mindjárt egy triatlon középtávú országos bajnoksággal kezdtünk Keszthelyen. Nagyon komoly mezőny jött össze, régen voltak már ennyien egy közép OB-n, de mindenki ki volt éhezve ez idei első féltávra, aki élt és mozgott, az itt volt. Május folyamán elég hűvös volt, de júniusban már beköszöntött a nyári meleg, igazi izzasztó triatlonos idő volt. Reggel nyolckor volt a rajt, több mint 700 triatlonista sorakozott fel a rajtvonalon, benne 4 Strucc, Seiwerth Anna, Farkas Imre, Palkovits Attila és Kelemen Attila. A 21,8 fokos Balaton kimondottan kellemes volt neoprénben, de a rajt utáni adok-kapokban azért forrt a víz, de a triatlon már csak ilyen. Könnyű 1900 méter után felpattantunk a bringára, 92 km következett a zalai dombokon, egy kezelhetőnek nevezhető 500m szinttel. Na, itt már a napocska sütött rendesen és kezdte megdolgozni a mezőnyt. Majd bringa be a depóba, futócipő fel, 20km futás 4 körben, de sajnos a covid szabályok miatt nem a megszokott sétáló utcán és a kastélynál, hanem a Balaton parton. Az aszfalt ontotta a meleget, főttek a fejek, az 5 kilis körön a két frissítő állomás kevésnek bizonyult, 3 jobb lett volna. De mi jól éreztük magunkat, élveztük, hogy triatlonozhatunk. Este sprint verseny is volt (750m, 20km, 5km), itt Nagy Ákos első triatlon versenyét teljesítette, gratulálunk a debütáláshoz. Nagy köszönet a sok képért Turány Gyurinak.